Vyhráli jste někdy mistrák? Naše nejmenší Panterky to dokázaly!

Padesátá rovnoběžka, patnáctý poledník - tady někde v severní části východní poloukoule by se mohl nacházet střed Evropy. Definice jeho přesného umístění se různí, a tak i kdyby těch pomyslných středů nakonec bylo víc, pro nás, coby pro mažoretky, je středem rozhodně Jaroměř! Rodiště významných osobností a pro nás hlavně dějiště Mistrovství České republiky České Mažoretkové Federace, tentokrát výkonnostní třídy "B". Zážitky z loňského mistrovství jsou nezapomenutelné, a i když se říká, že nic se nedá opakovat, jeli jsme si loňskou slávu připomenout. Co na tom, že budík o sobě dává vědět už ve čtyři  ráno, co na tom, že snídáte za tmy. Prostě se těšíte, protože mistrák je prostě mistrák! Nějakých dvěstě kilometrů nás nemůže porazit - porážku můžeme zažít jen na malém plácku 12 x 12 m, tedy na soutěžním baletizolu.

Nasedáme do větších či menších aut, startujeme motory, vyrážíme. Společný odjezd má svoje kouzlo pro děti i dospěláky. Toto mistrovství je vypsáno pouze pro výkonnostní třídu B, kde máme naše nejmenší - devět modrých kostýmků jede bojovat o medaile. Malá výprava s velkým cílem... Kilometry ubíhají, míjíme dopravní značky, až je před námi ta vytoužená s nápisem JAROMĚŘ. Zaparkovat, pobrat všechno důležité a jde se na to. Vítá nás opět po roce magická sportovní hala - tahle hala má v sobě něco, co vás přitahuje. A není to jen její architektura, jsou to i loňské vzpomínky a vědomí, že nás v ní čekají nám dobře známá "žlutá trička". I tentokrát to byl doslova koncert pod taktovkou generálního manažera ČMTF pana Jaromíra Vápeníka a jeho družiny.

Nezbytná porada vedoucích, vše připraveno, můžeme začít. Přicházejí dva moderátoři. Kteří? Přece ti nejlepší - jeden s kravatou a druhý s motýlkem. Bez Tomáše Vlčka a Daniela Zíbrta by to nebylo ono. I tito pánové jsou z týmu žlutých triček, ač je na soutěže obléká spíš krejčí - obleky jim padnou skvěle, to se musí nechat. Společně představují porotu, tradičně barevně sladěnou - tentokrát zvítězila starorůžová. Pestrými barvami tu bude žít hlavně baletizol, to je snad pro všechny soutěže společné. Startujeme, zvukař pouští jednu skladbu za druhou, porota má plné ruce práce. Čekáme na startovní číslo 19, z mixážního pultu jde do beden naše Halo, halo, modré kostýmky nasazují tempo. Tři minuty jsou naše, v zádech opět ten zavazující nápis Mistrovství České republiky. Tepová frekvence celého týmu vrcholí a do normálu se vrací až tehdy, kdy baletizol opouští naše poslední nožka. Je dobojováno, můžeme v klidu sledovat vystoupení ostatních týmů. Atmosféra v hale úžasná, jede to jako na drátkách. Přestávku před vyhlášením využíváme k letnímu pikniku, stánky před halou lákají k ochutnávce všeho, co se tam připravuje přímo před očima. Počasí jako na objednávku, co víc si přát.

Před vyhlášením přichází odměna pro všechny zúčastněné - společná diskotéka! A pokud ji mají pod palcem žlutá trička, konkrétně TOP zvukař Marian Vápeník, tak je to pecka! Jeho cit pro výběr té správné muziky je neuvěřitelný. A laserová show jaroměřské haly to ještě umocní. Marian pouští jeden hit za druhým, energie na place neuvěřitelná. To jsou chvíle, kdy zapomenete na všechnu dřinu, trable a starosti. Ohlášena poslední písnička, blíží se vyhlášení. Poháry a medaile se lesknou, napětí vrcholí. Přichází prezidentka České Mažoretkové Federace paní Miluše Vápeníková a oceňuje práci trenérů - obdivuhodné, že i na jejich úsilí si vzpomenou a dokáží ho ocenit. Tady oceňují i diváky - na tleskačku o trička se těší všichni včetně nás. I tentokrát jsme jedno ukořistili, i tentokrát za hudebního doprovodu legendárních Queenů. Hala utichá, rozezní se Viva La Vida a jde po vás mráz, protože kvarteto mažoretek přichází se státní vlajkou a za ním nastupují všechny týmy. Následuje státní hymna - emoce vás pohltí natolik, že jen stěží zadržujete slzy. Přichází opět Miluše Vápeníková, tentokrát  v doprovodu starosty města Jaroměře pana Jiřího Klepsy, a po krátkých slavnostních proslovech obou těchto osobností následuje to, na co všichni čekají. Ti nejlepší přebírají diplomy, medaile a poháry, chceme být mezi nimi. Vítěz ohlášen - Mostecké Panterky to dokázaly! Naše zlaté holky přebírají zlatý pohár a zlaté medaile. A jako bonus přichází další ocenění - Cena poroty a Cena fotografa. A jak že to bylo na začátku? Malá výprava s velkým cílem... Cíl splněn.

Také máte v životě místa, kam se rádi vracíte? My máme Jaroměř! Na shledanou za rok!

Mostecké Panterky, z. s. 12.5.2018, 22:17 153x