Máme celou oktávu nominací na Mistrovství České republiky ČMF

Aprílový měsíc se přehoupl do druhé poloviny, soutěžní sezóna mažoretek v celé republice je v plném proudu. Aby mohly ty nejlepší porovnat své síly na sportovním svátku, kterým je blížící se Mistrovství České republiky České Mažoretkové Federace, musejí projít jakýmsi sítem v rámci kvalifikačních kol napříč republikou. A tak byly jednotlivé týmy porovnat své síly v základních kolech v moravském Prostějově, středočeské Čáslavi a severočeské Kadani. Vybrat kvalifikační kolo nebylo lehké, rozhodl vlastně kalendář, který je plný nejrůznějších akcí, a tak zvítězilo královské město Kadaň. Nádherná sportovní hala, vynikající zázemí a k tomu všechno to, co je spojené se zmíněnou federací. Roj žlutých triček, jejichž nositeli jsou naprostí nadšenci, přinášející do sportovního napětí uklidnění, zábavu a hlavně člověčenství. Při vchodu do haly už vlastně hledáte, jestli jsou tu všechny ty oblíbené tváře - od moderátorů přes fotografa až po zvukaře, který v ten správný čas spustí aparaturu a naladí tu správnou muziku. Těšíte se na samotnou soutěž, která bude díky startovní listině dlouhá, ale i na přestávku, protože víte, že halu rozpálí Freddie Mercury a za doprovodu hitu We will rock you začíná tleskačka s přátelským bojem o trička federace. Ono ani tak nejde o ta trička, ale o tu úžasnou atmosféru, kterou je hala doslova nasátá. Jen tak mimochodem – dvě trička jsou naše :-)!

Zvláštním uskupením je na každé soutěži porota – přísné oči a neoblomné tužky zapisují nejen celkový dojem z choreografie, ale neodpustí vám žádnou chybičku. A tak nervy pracují. Pracují všem, tedy i těm, kteří nesoutěží, ale mají na place svého favorita – dceru, vnučku či týmového svěřence. Aby i diváci poznali, že porota to nemá jednoduché, zařadil tým žlutých triček novinku mimo soutěž a pozval do poroty rodiče mažoretek. A tak si tři maminky, včetně Jitky z našeho fanklubu, vyzkoušely poněkud novou roli a hodnotily dvě vystoupení. Lehké to neměly, ale úkolu se zhostily naprosto zodpovědně, i když musely rozhodnout s těžkým srdcem. Všechny byly rády, že v porotě sedí jen chvilku…

Oficiální porota ale rozhodovala od rána až do pozdního odpoledne. Ani ona to neměla jednoduché – výkony byly mnohdy vyrovnané. Nicméně nakonec byli oceněni ti nejlepší a odnesli si nejen poháry, medaile a diplomy, ale hlavně postup na ten velký sportovní svátek. Mosteckým Panterkám se i tady dařilo, i když samy cítily, že dovedou podat lepší výkon. Do boje nasadily celkem 9 choreografií a vybojovaly čtyři zlaté a tři stříbrné medaile. Nejcennější kovy získaly dvě velké formace s hůlkou Halo, halo a Mozartovy noty a další zlato přidala miniformace Pilotů Formule 1. Zlaté kvarteto doplnilo sesterské duo, které nikdy nezklame – Daniela a Kristýna Vnenkovy. Jejich choreografie Go west byla tou vítěznou. Šťastnou sedmičku medailových umístění doplnil stříbrný hattrick – velká formace Domino tentokrát na zlato bohužel neměla. Stříbro muselo stačit i seniorskému duu Pavle Fojtové a Tereze Riegerové, které za své vystoupení Shut up and dance with me převzaly také stříbrné medaile. Nejcennějším stříbrem ovšem bylo druhé místo sólistky Nely Šidlichovské, která po větě „já tam nejdu“ (myšleno na soutěžní plac) rozjela své Sapito a převálcovala soupeřky natolik, že body musely jít prostě do Mostu. Ani další sólistky nezklamaly – Michaela Popovičová zůstala se svou sestavou Latino těsně pod stupni vítězů, ale i tak spolu s ostatními vybojovala cenný postup na MČR ČMF. Tereza Riegerová se tentokrát se svým sólem Think protančila k 5. místu, ale ani tam není postup ztracený. Další plán je jasný – dřít, vypilovat co se dá a proměnit nominace na nějaký ten titul. Bude to těžké, konkurence bude obrovská. Ale šanci máme, jdeme do toho!

Mostecké Panterky, z. s. 22.4.2018, 22:00 128x