Kompletní sada medailí, jedno zlato navrch a bonus v podobě vítěze věkové kategorie – Dance Děčín 2019 stál opět za to

… jak se asi pořádá soutěž? Jak se hledá termín? Když je volná hala? Soutěž Dance Děčín je v tomto směru naprosto specifická – tady termín určuje samotný Měsíc, a tak díky astrologům známe termíny této skvělé soutěže kolik let dopředu :-). Je totiž spojena s Velikonocemi a její mažoretková část připadá v kalendáři na Velký pátek. Pátek, kdy sportovní halu zdobí nejen čerstvé květiny, poháry a medaile, ale i stovky čokoládových zajíců. K soutěži patří neodmyslitelně i její moderátor – všemi oblíbený Vlasta Vébr. Nám mosteckým netřeba představovat, je to přece ten šoumen, co baví především děti, ale zaujme i dospěláky. A jak ho poznáte? V autě je to jednoduché – vozí svoji podobenku na kapotě, v hale jakbysmet – na hlavě kšiltovka, v ruce mikrofon a jedna vtipná hláška za druhou. Letos sice malinko pohrozil, že už by mikrofon pomalu předal svému nástupci, ale věříme, že i to byl jeden z jeho vtípků :-). No řekněte, Vy, kdo znáte Dance Děčín, dovedete si u mikrofonu představit někoho jiného?

Ale pojďme k samotnému soutěžnímu klání. Obvyklý rituál, tedy sbalit a vyrazit na cestu, máme za sebou a v 8 ráno jsme všichni před ARMEX Sportcentrem v Děčíně. Startovní listina čítá téměř stovku vystoupení – tady jdou do boje pouze velké a malé formace. My máme čtyřnásobnou naději, že by to mohlo cinknout. A že to cinklo, panečku! Dokonce pětkrát! Nechápete? Rádi vysvětlíme! Ač měly naše nejmenší růžové holčičky dalších osm soupeřů ve skupině, ani tady je nikdo nepřekonal a právem si spolu s největším velikonočním zajícem prohlížely svoji další zlatou medaili. Jejich choreografie Horská dráha je opravdu k pokoukání, zejména když se vydaří synchron. A ten je nutné ocenit. Vždyť jsou mezi nimi i teprve pětileté Panterky, které sotva unesly obrovský pohár, který vybojovaly jako bonus coby vítězky věkové kategorie. A jak že je ten pohár velký? Na centimetr stejně jako růžový kostým naší nejmenší bojovnice. Ale ani velké holky se nenechaly zahanbit – zlato našich malých doplnily kompletní sadou – král a královna se svou družinou pážat za Noc na Karlštejně převzali ty nejcennější kovy, stříbro holky vybojovaly s pom-pomy za Rockové léto a pětice našich juniorek (zřejmě nejmladších juniorek všech dob) si s hůlkou v rytmu latiny vytančila bronz. Čtyři želízka, čtyři kovy a megapohár k tomu – tak co myslíte, byla to úspěšná expedice? :-)

Ale abychom nezapomněli na náš skvělý fanklub – i ten obdržel od organizátora speciální cenu! Za co? Za to, že byl nejlepší a vydržel až do konce! A to startovní listina odpovídala dvacítce fanklubů! Naši, to jsou prostě držáci! :-) Mají sice mozoly od tleskání a druhý den i chraptí, ale fandit nepřestávají! Za týden nás jistě podpoří na další soutěži, kde se bude „porcovat“ Benešovský medvěd také s jedním Vlastíkem – tentokrát s Vlastíkem Krejčím. :-)

Jana Riegerová 19.4.2019, 21:00 259x